Druhé otevřené sklepy v Mikulově...

Mikulovská výstava vín na zámku otevře jarní přehlídky
Mikulovský zámecký sál bude v sobotu 10. března patřit tradičně všem příznivcům vína. Výstava vína mikulovské vinohradnické podoblasti je stálicí ve vinařském kalendáři a pořadatelé z vinařského spolku Moravín Mikulov počítají opět s hojnou účastí. „Všichni návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku vín a letos jsme jako novinku zavedli předprodej vstupenek. Až do 5. března si je za zvýhodněnou cenu 300 korun můžete koupit v informačním centru na náměstí,“ řekl Vojtěch Pazderka, předseda Moravínu.

Vstupné zahrnuje volnou degustaci všech vystavovaných vín, skleničku a katalog. Výstava začíná v zámeckém sále v sobotu 10. března v 10 hodin.
Jitka Sobotková

Sdružení vinařů Mikulovské vinařské podoblasti připravilo na první červencovou sobotu 7. 7. již druhý ročník akce Mikulovské sklepy OPEN.

V jeden jediný den se otevře pětadvacet unikátních sklepů rozmístěných po celém Mikulově. Předprodej na tuto jedinečnou akci byl zahájen a v předprodeji vstupenka stojí 650 korun, na místě pak 750 korun. Více informací a předprodej na www.vinarimikulovska.cz.

Během jediného dne budete mít možnost ochutnat minimálně 150 vzorků vín, v ceně vstupenky je také 400korunový kupon na nákup vína. Mezi jednotlivými stanovišti-sklepy je zajištěna doprava.

O tuto akci byl v loňském premiérovém roce mezi milovníky vína zájem a rozhodně by si ji letos neměli nechat ujít ani místní. Petr Marcinčák, předseda Sdružení vinařů Mikulovské vinařské podoblasti, všechny co nejsrdečněji zve: „Vážení mikulovští, využijte možnosti předprodeje, protože po loňské zkušenosti a již nyní pár dnů po spuštění předprodeje víme, že je o Mikulovské sklepy Open velký zájem. Kapacita této akce je ale omezená. Tak by byla velká škoda, kdybyste se na ni nedostali.“
I zde platí pravidlo, kdo dřív přijde a koupí v předprodeji, má stoprocentní jistotu, že si Mikulovské sklepy OPEN v sobotu 7. 7. od 10 do 19 hodin užije a v neděli 8. 7. pak může od 9 do 12 hodin využít kupon na koupení toho, co mu nejvíce chutnalo.
Jitka Sobotková

Chystá se modernizace železniční trati mezi Valticemi a Mikulovem
V březnu začne oprava na železniční trati mezi Valticemi a Mikulovem. Přibližně miliardová investice by měla trvat do konce roku 2018. Úpravy naváží na opravy mezi Bořím lesem a Valticemi, které probíhaly loni. Úseky jsou součástí vlakové trati mezi Břeclaví a Znojmem, kudy jezdí osobní vlaky několikrát denně.
Cestující tak musí počítat s výlukou. „Stavební práce potrvají v nepřetržité kolejové výluce od 3. dubna do 10. října a zahrnují kolejové úpravy asi dvanáctikilometrového úseku mezi Valticemi a Mikulovem,“ sdělila mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. V úseku mezi Novosedly a Valticemi bude po dobu rekonstrukce jezdit náhradní autobusová doprava.
Součástí úprav bude vznik nové železniční stanice Sedlec u Mikulova se dvěma kolejemi. „V Mikulově se zredukuje kolejiště kvůli vybudování nového nástupiště a zároveň se prodlouží dvě koleje ve směru na Znojmo pro dosažení požadované délky,“ doplnila Kateřina Šubová. V Sedleci i v Mikulově vzniknou nová nástupiště pro pohodlný nástup z/do vlaku

www.mikulov.cz

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události