Východní Morava: poslední šance vidět výstavu Dalího, výstavy, košt slivovice

Hned první dny roku 2018 jsou na Východní Moravě plné lákavých akcí. Nechte se inspirovat pestrou nabídkou.

Od soboty 6. ledna do neděle 21. ledna bude možno na valašských Pustevnách (Prostřední Bečva) obdivovat ledové sochy. O víkendech budou připraveny rozšířené tematické programy s nabídkou aktivit pro malé i velké návštěvníky. Vstup je bezplatný. www.pustevny.cz

V zámku v Holešově na Kroměřížsku je možné navštívit až do pátku 12. ledna výstavu Hobby modelů. K vidění jsou letadla, auta, rakety, lodě, ponorky, železnice. Více na www.holesov.info.

Ve středu 10. ledna se uskuteční ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradu nedaleko Uherského Hradiště beseda Sibiřské jahody na téma vyhnanství v SSSR a projektu Čechoslováci v gulagu. Přednášet budou od 17:30 Věra Sosnarová a Adam Hradilek.

Od 12. ledna do 8. dubna bude v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně v komplexu 14-15 BAŤŮV INSTITUT k vidění výstava Hledači ztraceného času. Představí nálezy amatérských archeologů, z nichž některé mají celoevropský význam. www.14-15.cz

Ve čtvrtek 11. ledna rozezní od 18:00 Kostel sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku Novoroční koncert varhanní hudby. Vystoupí Pavel Černý, varhaník a organolog. V programu zazní mimo jiné skladby Eduarda Treglera a Josefa Suka.

V sobotu 13. ledna se uskuteční v Kulturním domě Včelary v Bílovicích na Uherskohradišťsku už sedmnáctý ročník koštu slivovice Včelarská baňka. Začátek je v 20:00, k tanci a pití zahraje CM Včelaran.

Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího lze vidět až do neděle 14. ledna ve Filmovém uzlu ve Zlíně. Grafické listy, sochy, tapiserie, porcelán, keramika a dokonce i flakóny reprezentují průřez celoživotní tvorbou autora. Další informace na www.filmovyuzel.cz.

Kulturní zařízení Valašské Meziříčí zve až do neděle 14. ledna na výstavu 100 + 1 dílo ze sbírky Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Časový profil výstavy těží z odborného zaměření instituce, jímž je česká výtvarná scéna uplynulých dvou století, se zvláštním přihlédnutím k určitým teritoriálním specifikům.

Až do 2. února si můžete prohlédnout výstavu Betlémy v Karlovském muzeu ve Velkých Karlovicích. www.velkekarlovice.cz

Další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události