Východní Morava: mikulášská, adventní, zajímavá

Akce laděné mikulášsky, adventně, ale také akce zajímavé či poučné – všechny nabízí přelom listopadu a prosince na Východní Moravě.

Až do čtvrtka 30. listopadu je možné si prohlédnout na zámku ve Zlíně výstavu mistrovských replik Českých korunovačních klenotů, mnoha dalších exponátů a tematických zajímavostí ze středověku a doby Karla IV.

Ve středu 29. listopadu zažijí Bojkovice Mikulášské předvádění řemesel. Program se uskuteční od 10:00 do 15:00 v prostorách městského úřadu.

Zámek Zlín zve až do čtvrtka 30. listopadu na zážitkovou výstavu Expedice středověk. Na vlastní kůži si lze vyzkoušet, jak se asi žilo na hradě i na bitevním poli. Pro děti jsou zde k dispozici repliky dobových oděvů, předměty ze středověké kuchyně, hudební nástroje, hry, pomůcky útrpného práva, zemědělské nářadí a mnohé další exponáty.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín zve ve čtvrtek 30. 11. na besedu s Janem Šibíkem, českým fotoreportérem a držitelem řady ocenění. Začátek je v 17:00.

V sala terreně Zámku Holešov bude od čtvrtka 30. listopadu až do konce roku k vidění výstava betlémů a baněk z celého světa.

V pátek 1. prosince vystoupí v Domě kultury ve Zdounkách na Kroměřížsku oblíbený zpěvák Janek Ledecký. Začátek je v 19:00, vstupné stojí 250 Kč.

V Kině Svět Holešov vystoupí v pátek oblíbený písničkář František Nedvěd. Začátek je v 19:30, vstupné stojí 19:30.

V sobotu 2. prosince zvou Valašské Klobouky na Zlínsku na tradiční Valašský mikulášský jarmek, akci s průvodem čertovských družin, ukázkami řemesel, tradic a zvyků, trhem, soutěžemi a folklorními vystoupeními.

Ve sportovní hale Euronics ve Zlíně začne v sobotu v 12:00 Zimní masters of rock. Hlavní hvězdou bude nejproslulejší bratrská dvojice v historii metalu – Max a Iggor Cavalerovi.

Kroměříž v sobotu zažije od 16:00 do 17:00 Tajemné putování Podzámeckou zahradou za Mikulášem. Při večerní procházce účastníci potkají čerty a anděly, kteří si připravili nejrůznější úkoly. Vstupné je dobrovolné.

V neděli 3. prosince vystoupí v Sušilu v Bystřici pod Hostýnem zpěvák Vladimír Mišík a ETC. Koncert začne v 18:00.

Další nabídku naleznete na www.vychodni-morava.cz

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události