Velká sluneční jízda

Naučte se využívat všechny benefity slunce a užijte si léto naplno(ales rozumem). S novými super lehkými, ale přesto účinnými přípravky, mobilní aplikací, díky které se nespálíte, i regenerační péči vás nic nezaskočí!
Dobrá zpráva hned na začátek. Sluneční záření má pozitivní vliv nejen na naše zdraví, ale i na to, jak se cítíme. Kromě toho, že díky němu získáváme dostatečné množství vitaminu D, který je důležitý pro uchování zdravých a silných kostí i správnou funkci imunitního systému, působí totiž i na tvorbu serotoninu, tím nám dodává dobrou náladu a životní energii. Platí tedy – čím víc slunce, tím lepší nálada.

„Ale nic se nemá přehánět,“ říká primářka Ivana Krajsová z VFN v Praze. „Kromě toho, že UV záření pozitivně působí i na některá kožní onemocnění, vede bohužel i k poškození kůže, a to zejména vyvoláním oxidačního stresu a vznikem kyslíkových volných radikálů. A ty mohou způsobit ve struktuře buněk a tkání nevrtané změny – pigmentace, předčasné stárnutí a sluneční alergie,“ dodává.

Pokud by vás zajímalo, jak moc je vaše kůže poškozena slunečním zářením a jaká ochrana by pro vás byla nejvhodnější, nechte se otestovat speciální UV kamerou, která odhalí i poškození, jež nejsou okem viditelná.

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události