Unikátní rozhledna mezi vinicemi v Kobylí slaví úspěchy. Všiml si jí i Forbes Zdroj: https://www.denik.cz/

Sedm a půl metru vysoká rozhledna, kterou v Kobylí na Břeclavsku dokončili teprve loni na podzim, na sebe strhává pozornost i za hranicemi regionu.
Vyhlídka ve tvaru kruhovité rampy usiluje pod číslem šest o titul v anketě Rozhledna roku. Navíc ji mezi nejkrásnější moderní rozhledny v Česku čerstvě zařadil i světový magazín Forbes.

Kobylského místostarostu Vlastimila Jandu nebývalý zájem lidí potěšil. „Rozhlednu jsme na Kobylském vrchu nechali postavit ke stému výročí založení Československa. Specifická je v tom, že k jejímu vrcholu nevede jediný schod. Je tedy zcela bezbariérová. Když kráčíte nahoru, přímo pod svýma nohama si navíc můžete přečíst zajímavosti o Kobylí,“ popsal Janda.

Vidět jsou i Alpy
Že atypická stavba vzbuzuje zvědavost, se tamní přesvědčili na Silvestra. „Lidé sem proudili jak ve dne, tak i v noci,“ řekl místostarosta.

Z vyhlídky, která obec vyšla na necelé tři miliony korun, mohou za příznivého počasí návštěvníci dohlédnout třeba až na rakouské Alpy. „Já jsem vyšel nahoru hned prvního ledna, abych se podíval na slavnostní novoroční ohňostroj v Břeclavi,“ usmíval se Janda.

Autor: Iva Haghoferová
Zdroj: https://www.denik.cz/cestovani/unikatni-rozhledna-mezi-vinicemi-slavi-uspechy-20190109.html?fbclid=IwAR3tepiYH75tc7CsIO1j8JXSZkVb0EpY_Aw5-rY3v816_k21igmOSXkEvDU

 

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události