Silnice z Brna do Svitav se bude modernizovat. Přibudou odbočovací a stoupací pruhy

Ředitelství silnic a dálnic připravuje modernizaci dvanácti míst přetížené silnice spojující Brno a Svitavy. Nejnebezpečnější místa silničáři vybrali spolu s policisty. V plánu mají například vybudování nových odbočovacích a stoupacích pruhů, nebo mimoúrovňových křižovatek. To vše proto, že stavba souběžné dálnice D43 nezačne nejméně dalších 10 let.

Sérii zlepšení na současné silnici první třídy začnou silničáři stavbou odbočovacího pruhu poblíž obce Milonice.

„Předpokládané termíny jsou v současnosti kolem let 2020 a 2021,“ říká Tomáš Vyhlídal z brněnského Ředitelství silnic a dálnic.

Navrhované změny podle nezávislé starostky Milonic Marcely Nešetřilové nestačí. „Můj názor je, že to jsou spíš takové záplaty, že by se spíš mělo pracovat na realizaci dálnice 43. Tady tu katastrofální situaci to neřeší.“

Dálnice D43 ale zatím nemá ani jasně vymezenou trasu. Změna územního plánu bude trvat 3 roky a pak silničáře čekají výkupy pozemků a samotná příprava a stavba nové čtyřproudé silnice.

 

http://www.rozhlas.cz/brno/zpravodajstvi/_zprava/silnice-z-brna-do-svitav-se-bude-modernizovat-pribudou-odbocovaci-a-stoupaci-pruhy--1677019

 

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události