Rožnovské slavnosti nabídnou bohatý program

Během pěti festivalových dnů se ve třicítce programů představí osm set našich i zahraničních účinkujících. Rožnovské slavnosti 2017 nabídnou bohatý a pestrý program. Vystoupí absolventi Školy mladých odzemkářů. Proběhne finále soutěže v sólovém mužském valašském tanci odzemku a obuškovém.

Ve středu 5.7. proběhne v městském Dolním i Horním parku program nazvaný Divotvorný park. Zábavné odpoledne pro děti i dospělé v městském parku doplní spousta dětských aktivit, soutěží, představení a workshopů. Podvečer odstartuje koncert skupiny Bombarďák (17.30 hod.) a od 19.30 přijde na řadu koncert idolu mladšího publika, zpěváka Sebastiana, jehož největší hit Toulavá má na YouTube na české poměry neuvěřitelných 20 milionů zhlédnutí. Večer zhruba od 20.30 hodin si pak přijdou na své starší ročníky a rockeři, které potěší koncert Lucie Revival Praha.

O den později, ve čtvrtek 6.7. se na prostranství před bývalým ředitelstvím Tesly představí nejen místní rožnovské kapely, ale také vynikající host - legendární The Plastic People of the Universe. Akce nazvaná Valašské zkušebny začne úderem čtrnácté hodiny.

Program Valašského muzea v přírodě
V pátek 7. července bude patřit celý den opět nejmenším, na programu bude Dětský den v městském parku (9-13 hodin) a také Pohádkový les, který končí na Jurkovičově rozhledně (14-17 hodin).

Zároveň se večer oslavy města přesunou do Valašského muzea v přírodě. Od pátku 7.7. do neděle 9.7. tady připomínka 750. jubilea města vyvrcholí 39. ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu Rožnovské slavnosti. Tady stojí za zmínku přinejmenším páteční zahajovací pořad tří rožnovských souborů Z Radhoště přes Javořinu na Soláň, rovněž páteční pořad bratislavské skupiny tanečního humoru Všetečníci a následně sobotní pořady – finále soutěže v odzemku a obuškovém a večerní galaprogram k 750. letům města Rožnov pod Radhoštěm. Mimo to se můžete těšit na večerní školu flamenca, valašské hry, noční zábavu při cimbálových muzikách nebo pohádky pro děti.

http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Zvoneckovy-jarmark-v-Roznove-pod-Radhostem-nabidne.aspx

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události