O víkendu můžete v rožnovském skanzenu navštívit živý betlém

Tu pravou vánoční atmosféru určitě navodí o víkendu „Živý betlém“ ve Valašském muzeu. Na lidovou hru o narození Ježíše podle Evangelia sv. Matouše, která se odehraje ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se můžete těšit v sobotu a v neděli 17. a 18. prosince 2016 od 17:00 hodin.

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm adventní hrou doslova ožije – kromě lidských herců se na pódiu objeví také živí koně, oslík a ovečky. Oblíbená hra vychází z tradice tzv. vánočních pastýřských her, které se hrály a hrají po obou stranách státní hranice. V programu se představí tanečníci, zpěváci a muzikanti ze souborů Javořina, Radhošť, Soláň, Valášek z Kozlovic, Žesťový kvintet Josefa Blinky a členové jezdeckého oddílu Valašsko. Slovem bude provázet Zuzana Vašková.

V prosinci letošního roku uplyne dvacet tři let od prvního uvedení tohoto programu ve Valašském muzeu v přírodě. Při psaní scénáře vycházel autor PhDr. Jaroslav Štika z Evangelia sv. Matouše a z tradice tzv. vánočních pastýřských her, nazývaných též pastuši, betlemáři. V roce 2011 doznal původní scénář změn. Přibyly autentické záznamy pastýřské hry z moravsko - slovenského příhraničí a koledy místního učitele Josefa Tvarůžka.

Po oba dny bude areál Dřevěného městečka otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. Současně budou přístupné exteriéry Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Vstupné pro dospělé stojí 60 Kč, senioři zaplatí 50Kč, děti 30 Kč a rodinné vstupné vyjde na 120 Kč.

 

Zdroj: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/O-vikendu-muzete-v-roznovskem-skanzenu-navstivit-z.aspx

 

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události