Košty, výstavy, zajímavá setkání na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Přelom února a března se nese na Východní Moravě ve znamení mnoha akcí. Z nabídky si jistě vybere každý.

Až do středy 28. února je možné shlédnout v Galerii Joži Uprky Uherské Hradiště výstavu Les a myslivost v dílech malířů 19. a 20. století.

Ve čtvrtek 1. března se uskuteční od 17:00 do 18:30 v Květné zahradě Kroměříž přednáška Postavy komedie dell'arte. Ustálené typy postav komedie dell'arte se dočkaly velkého ohlasu ve výtvarném umění. Hovořit o nich bude Kateřina Cichrová z jihočeského pracoviště Národního památkového ústavu.

V pátek 2. března zve od 20:00 penzion Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem na další autorské čtení současných českých spisovatelů. Pozvání tentokrát přijal uznávaný scénárista a romanopisec Ondřej Štindl a literární debutant Karel Veselý. Oba zasadili děj svých posledních románů do období komunismu, každý ale nabízí svůj pohled.

V sobotu 3. března lze vyrazit do Traplic na Uherskohradišťsku na výstavu vín. K degustaci bude nabídnuto cca 500 vzorků. Zahájení výstavy bude v 9:00 a potrvá do 18:00.

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště se bude v sobotu koštovat už po osmnácté slivovice. V místní sokolovně začne zábava v 16:00, zahrají CM Bálešáci a V.S.P. Band.

Osvětimany na Kroměřížsku zvou na posezení u cimbálu a ochutnávku vín. Začátek je v 14:00, hrát bude Pentla, v nabídce bude i zvěřinový guláš.

Neděle 4. března bude poslední možností k návštěvě výstavy Vládci noci ve Slováckém muzeu Uherské Hradiště. Výstava o nočním životě zvířat vysvětluje, jak a pomocí čeho se ve tmě orientují.

V neděli 4. března se uskuteční v Květné zahradě v Kroměříži komentované prohlídky výstavy Kamélie dell´arte. Provádět bude Lenka Křesadlová z Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži. Prohlídky se uskuteční v termínech od 11:00 do 12:00, a 14:00 až 15:00.

Další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí