Košty na Východní Moravě, koncerty i ochutnávka hmyzu

VÝCHODNÍ MORAVA – Také na počátku března bude žít Východní Morava celou řadou akcí. Je to region plný zábavy, poučení, gastronomie a nevšedních setkání.

Až do pátku 9. března si lze prostřednictvím různých akcí připomenou osobnost Jana Antonína Bati, od jehož narození letos uplyne 120 let. Více k nabídce na www.vychodni-morava.cz/akce/125131/j-a-bata-120.

Ve středu 9. března zve Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně na přednášku Archeologie a detektory, začátek je v 17:00. Věnovaná je aktuální a diskutované problematice spolupráce archeologů s tzv. detektoráři, s příklady nálezů z regionu střední a východní Moravy. 

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana Uherské Hradiště pořádá ve středu seminář pro seniory, kteří chtějí psát pro internetovou Wikipedii. Uskuteční se od 17:00 do 18:00, účast je zdarma, více na www.vychodni-morava.cz/akce/125625/.

Ve čtvrtek 8. března vystoupí v Domě kultury Uherský Brod zpěvák Jožka Černý s cimbálovou muzikou Gracia. Koncert začne v 19:00.

V pátek 9. března vystoupí v T-klubu Rožnov pod Radhoštěm od 20:00 dynamické hudební trio Parker – Weller – Drobka. Dle vlastních slov se věnuje „nebojácnému průzkumu kapelové improvizace.“

Sobota 10. března bude zejména na Uherskohradišťsku ve znamení koštování. V Babicích se místním kulturním domě budou od 13:00 ochutnávat vína, k pohodě zahraje i CM Stanislava Gabriela. Vstupné za 140 Kč zahrnuje i konzumaci vzorků.

V Tupesích pořádají v tělocvičně ZŠ od 14:00 Košt vína. Od 17:00 začne hrát i CM Olšava.

Ve Zlechově chystají od 17:00 už osmadvacátý ročník koštu slováckého moku. Akce začne v 17:00 v místní klubovně SK.

V sobotu bude možné zajít do zámku v Holešově na recitál americké jazzové zpěvačky Niny Van Horn. Koncert začne v 19:30.

V Květné zahradě v Kroměříži je až do 25. března k vidění výstava Kamélie dell´arte. Palmový skleník je instalován jako série obrazů z Commedie dell´arte. Lze se nejen seznámit s příběhem postav, které v ní vystupují, ale také vstoupit do děje. Zahradnické aranžmá je plné romantických zákoutí a nečekaných překvapení. Všemu samozřejmě vévodí kvetoucí kamélie.

Turistické centrum ve Velehradě u Uherského Hradiště zve na gastronomickou akci Hmyz na talíři. Začne 11. března v 17:00, další informace včetně kontaktů na rezervaci místa na www.vychodni-morava.cz/akce/125521/

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí