Folklorní kalendář na rok 2018 z dílny Magdy Hájkové

Konec roku 2017 se blíží. Rekapitulujeme, hodnotíme a také se připravujeme na rok 2018.
Milujeme jižní Moravu a všechno co s ní souvisí. Milujeme dobré víno, obdivujeme krásné kroje a jsme vděčni všem těm, kdo se podílí na udržování tradic tohoto krásného kraje. Nabízíme vám možnost mít doma jako součást vašeho domova, skvělý folklorní kalendář pro rok 2018. Vyhovíme tak těm, kteří nás již několikrát žádali o vytvoření kalendáře, kde budou ztvárněni lidé a kroje jižní Moravy. Jistě si mnozí vzpomínáte na krásný kalendář z dílny Roberta Vana, který byl charakteristický mužskými modely.
Díky umělecké fotografce Magdě Hájkové budete mít doma a stále na očích nádherné kroje, krojové páry z oblasti Hanáckého Slovácka. I díky vám bude svět vědět o tomto unikátním kroji a Hanáckém Slovácku. Sama autorka o myšlence vytvořit takovýto kalendář říká:

“Víno, tradice, kroje a v neposlední řadě taky lidé jsou to, co dělá jižní Moravu výjimečnou. Myšlenka kalendáře vznikla při mých cestách po Novém Zélandu, kdy jsem si uvědomila, že právě tyto zvyky jsou to, co mám na našem kraji tak ráda. Naštěstí mám kolem sebe lidi, které tento nápad taky nadchl a s jejich pomocí jsem mohla během několika měsíců nafotit jedinečné fotky 12 různých párů z 12 různých obcí. Vznikl tak kalendář, díky kterému si můžete krásu našeho regionu připomínat celý rok i doma, v práci nebo třeba ve vinném sklepě”

Milí přátelé jižní Moravy, je to dobrý počinek od skvělé fotografky a I love Jižní Morava vám jej doporučuje!

Redakce 

Pokud chcete vědět víc hledejte zde:http: www.folklornikalendar.cz

 

 

 

 

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události