Fašanky, šibřinky, Halina Pawlowská – bavte se na Východní Moravě

VÝCHODNÍ MORAVA – Ve znamení fašanků resp. masopustů se ponesou příští dny na Východní Moravě. V nabídce nechybí ani zajímavé přednášky a další akce.

Ve středu 7. února zve Knihovna Kroměřížska v Kroměříži na Tannhäuser, pořad s hudebními ukázkami z opery R. Wagnera. Začátek jen v 16:30, vstup je zdarma.

Ve čtvrtek 8. února pořádá Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana Uherské Hradiště přednášku Bajkal - šamanská perla Sibiře. Vyprávět o tomto jezeru bude od 18:00 Ivo Fík Dokoupil. Vstupné je 30 Kč.

O nové knize Tajemství bohyní na Žítkové bude ve čtvrtek vyprávět v Muzeu Bojkovska v Bojkovicích její autor Vlastimil Hela. Začátek je v 17:00.

Kino Panorama Rožnov pod Radhoštěm zve ve čtvrtek na show spisovatelky Haliny Pawlowské s názvem Manuál zralé ženy. Určen je ženám od dvanácti do sta let, je ale i pro muže, protože právě díky manuálu budou lépe rozumět svým partnerkám a možná i sami sobě. Začátek je v 19:00, vstupné stojí v předprodeji 230 Kč, na místě 250 Kč.

V pátek 9. února se uskuteční v Komni na Uherskobrodsku 20. ročník Malého fašankového průvodu. Program začne v 13:00.

V sobotu 10. února ožijí Boršice na Uherskohradišťsku tradičním fašankem se slováckou zabijačkou. Začátek je v 7:00.

Ve Strání na Uherskohradišťsku pořádají v sobotu sklárny Květná Den otevřených dveří. Od 8:00 do 13:00 bude možné si prohlédnout provozy Crystalite Bohemia, od 7:00 do 17:00 bude přístupná Rodinná sklárna Ladi Breznického.

Hanácké náměstí Kroměříž bude v sobotu místem Masopustního jarmarku. Od 9:00 do 17:00 se lze těšit na spoustu dobrot a pochutin. Připraven bude zábavný hudební program s cimbálovou muzikou Kunovjané, děti se mohou zúčastnit různých dílniček a povozit se na ponících. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/124867/.

Fašank se chystá na sobotu také v Kunovicích u Uherského Hradiště. Bohatý program začne v 12:30, více o něm na www.vychodni-morava.cz/akce/125244/.

V neděli 11. února se v Sokolském domě v Kroměříži uskuteční karnevalové Šibřinky. Od 14:00 budou připraveny soutěžní disciplíny v sokolském duchu. A také kouzelnické představení a spousta další zábavy. Vstupné pro děti stojí 30 Kč, pro dospělé 15 Kč.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně zve na výstavu Ozdoby ze slámy. Pořádaná je u příležitosti 85. narozenin Františka Zusky a je průřezem jeho celoživotního díla. Výstava je přístupná do 28. února.

Další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz

 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí