Bolek Polívka slaví 70. narozeniny knihou

Málokterý český herec má za sebou takovou řádku postav jako Bolek Polívka. Na divadelních prknech a před filmovými kamerami podává excelentní výkony už desítky let. O světě z jeho pohledu, pestrém a plném přátel i neopakovatelných zážitků, si nyní můžete přečíst ve výjimečné fotografické knize, která vychází k jeho kulatinám.

Život je manéž

Každá z Polívkových rolí je originální. Dobře si ho pamatujeme nejen v komedii Dědictví, ale třeba z filmů Jana Hřebejka. Pyšnit se může také několika oceněními – Českými lvy i nominací na Oscara za film Musíme si pomáhat.

Asi největší uznání kritiků na poli divadla sklidil za inscenaci Šašek a královna. Slavný dlouhán také několik her sám napsal a více než čtvrtstoletí vede vlastní Divadlo Bolka Polívky v Brně. Na samém začátku jeho kariéry však stálo jiné divadlo, a to legendární Husa na provázku, kde se setkal s mnoha pozdějšími přáteli, například Miroslavem Donutilem a Jiřím Pechou. Komediální nápady a zálibu v setkávání se zajímavými hosty přetavil do pořadů Manéž Bolka Polívky a Bolkoviny. Právě v nich vznikly divácky oblíbené scénky i průpovídky, které postupem času zlidověly. 

Jaký je ovšem Bolek Polívka mimo záři reflektorů? Co je pro něj důležité a které události považuje za osudové? To vám prozradí kniha, ve které popisuje vlastní postřehy a vzpomínky na uplynulých sedmdesát let.

Co jste o něm nevěděli

Právě přátelé mají v životě Bolka Polívky zvláštní místo, rád se jimi obklopuje a baví společnost. Ve své funkci valašského krále pro ně organizoval početná setkání a recesistické akce na své farmě v Olšanech. Na společně strávené chvíle zavzpomínali na stránkách knihy například kolegové Arnošt Goldflam a Pavel Liška.

Obsáhlá publikace Bolek poodhaluje také hercův soukromý život, mluví v ní o svých rodičích a lidech, kteří ho ovlivnili. Svými příhodami do ní přispěli i jeho blízcí, třeba bývalá manželka Chantal Poullain nebo syn Vladimír Polívka. 

Kniha ve velkorysém fotografickém provedení funguje zároveň jako album – zachycuje významné okamžiky Bolkova života na více než 200 fotografiích. To z ní dělá výjimečný svazek, který si čtenáři rádi opakovaně prolistují.

Knihu pokřtil samotný "hlavní hrdina" Boleslav Polívka. „Smích nám v životě pomáhá, a já doufám že se při čtení těchto stránek obsahujících velké množství vzpomínek na lidi, kteří už třeba ani nežijí, čtenáři zasmějí,“ uvedl při křtu. Samotný křest doprovázela v brněnské Galerii Vaňkovka rovněž výstava vybraných velkoformátových fotografií, které jsou součástí knihy. 

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí