Setkání 2018

Máš kroj? Pak věz, že se blíží den, kdy je třeba mu dát příležitost, obléct ho a přijet mezi nás! Den kdy vzdáváme dík, našim předkům, jejichž zásluhou máme možnost udržovat naše jedinečné krojové tradice pro další generace. 28.7.18 se ustrojíme a ukážeme všem divákům a přítomným médiím, proč jsme hrdí moravané. V tednto den vzpomeneme na naše babičky, maminky, dědečky a tatínky, všechny kteří se o kroje starali před námi a právě díky nim, 28.7. všichni poznají krásu a jedinečnost našich krojových tradic. Buď v tento den s námi i Ty a tvůj kroj!

Pokračujeme ve vytváření tradice, jeden den v roce, kdy se sejdou krojovaní napříč jižní Moravou v jeden den na jednom místě... ,a samozřejmě spolu s nimi přátelé folklóru z celé republiky, ale i ze zahraničí k oslavě naší krásné Moravěnky, po roční odmlce a změně místa konání, pokračuje v plném rozsahu. 
Představení zúčastněných krojů z celé jižní Moravy ve slavnostním krojovém průvodu městem Břeclav. 
Letos chceme také oslavit skvělé výročí - 100 let od založení společné vlasti Čechů, Moravanů, Slezanů a Slováků - Československé republiky a přivítáme mezi námi krojované přátelé folkloru a tradic Slovenské republiky.
Chceme společným Setkáním přátel jižní Moravy v Břeclavi vyjádřit myšlenku sounáležitosti mezi našimi národy. Vítejte mezi nám, vítejte v Břeclavi!

Setkání se uskuteční za spolupořadatelství města Břeclav v sobotu 28.7.2018. Všechny vás co nejsrdečněji zveme a podpořme akci jejímž hlavním posláním je propagace našich tradic.

 Kde v Břeclavi se sejdeme? 

Mapa areálu - včetně trasy slavnostního krojového průvodu

 

 

Jsme velmi rádi, že se nám Expainvest Alfa s.r.o. podařilo dohodnout se na spolupořádání s městem Břeclav, které svou vstřícností a zájmem o udržování tradic jižní Moravy, dokázalo, že je srdcem folklóru a sdcem regionu Podluží. 

Budeme se velmi těšit na sobotu 28.7.2018, kdy se společně potkáme v kroji či bez kroje v Břeclavi areál pod zámkem. 

 

Přípravy na 3. Setkání přátel jižní Moravy - I love jižní Morava 2017 jsou v plném proudu. Chcete li se k nám připojit a zasloužit se tak spolu s námi o ještě lepší ročník akce, budeme velmi rádi! 

Jsme otevřeni novým nápadům a postřehům. Jde nám o propagaci a podporu našich jedinečných tradic. 

[email protected]

Kudyznudy.cz - tipy na výlet