Putování po Beskydech

Popis fotogalerie

Když chcete mít klid, je nejlepší se během července a srpna zdržovat ve velkých městech a za krásami české přírody nevyjíždět, protože bývají plnější než pověstný Václavák. Měsíce hrůzy ale skončily, a naopak začíná čas prodloužených a hlavně klidných víkendů.
Teď už můžete cestovat do Beskyd a klidně navštívit i ta nejoblíbenější místa jako jsou Pustevny s jejich typickými dřevěnými stavbami postavenými v lidovém stylu Dušana Jurkoviče.

To samé platí také o Radhošti, na jehož vrcholu stojí půvabná dřevěná kaple a před ní sousoší svatého Cyrila a Metoděje, ale také socha Radegasta, boha slunce, vítězství a války, jejímž autorem je Albín Polášek.
Do Beskyd se (než začne zima a hlavní roli začnou hrát lyže) samozřejmě jezdí hlavně za přírodou. Ty nejkrásnější části hor jsou chráněny sítí národních parků, jejichž stezky nabízí krásné výhledy, lidovou kulturu, díky níž si tu připadáte jako v úplně jiné době, a také spoustu rozhleden.

O něco komornější a pro nás, milovníky samoty, příjemnější je hotel Lanterna, kde je úplně všechno: kvalitní spa se spoustou procedur, skvělá restaurace, naproti sjezdovka (pro případ, že byste se sem v zimě chtěli vrátit), a kromě toho je to skvělá základna pro výlety.
Jen dva kilometry do kopce nad chatou například najdete rozhlednu Miloňová. Pokud budete bydlet takhle blízko, vypravte se sem na západ slunce. Do batůžku přibalte láhev vína a skleničky a máte větší romantiku než v jakékoli restauraci - můžete se klidně vsadit, že tu budete úplně sami.

Pod zmíněnou chatou také začíná zajímavá fotostezka Valachy vedoucí krásnou krajinou, kterou navíc lemují infotabule, které vás naučí základy focení přírody.
Krásná a celkem nenáročná procházka vede také ze sedla Čarták na Soláni k vrcholu Třeštík, nebo třeba k prameni Vsetínské Bečvy. Zkrátka v Beskydech je stále co dělat a i mimo hlavní turistická centra tu najdete krásnou přírodu - především teď na podzim.

Když už budete v Beskydech autem, udělejte si jeden den výlet k vodní nádrži Šance. Sice se tu nevykoupete, ale na procházky a kochání se je to tu stejně lepší.

Pokračovat pak můžete až do Čeladné k hotelu Miura. To v případě, že byste si chtěli zahrát golf, vyzkoušet další spa, nebo se opravdu dobře najíst. Mimochodem, v místní restauraci visí můj milovaný obraz Dot Paintings do Damiena Hirsta, tak načerpejte inspiraci.

Autor Zdenka Tomis

Zdroj: https://www.zena.cz/volny-cas/na-cestach-kde-najit-klid-v-beskydech/r~1ae618987db611e6851c002590604f2e/

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí

Zajímavé události