Dnes na procházce okolo přehrady 21.5.2017

Popis fotogalerie

Brněnská přehrada  v bezprostřední blízkosti moravské metropole je vyhledávaným místem vodních sportů, rekreace a odpočinku. Vodní dílo s rozlohou 259 ha bylo vybudováno v letech 1936-40. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí.Rozhodně si zážitek z výletní plavby nenechte ujít!

Hladinu Brněnské přehrady brázdí celkem šest lodí (Brno, Vídeň, Utrecht, Stuttgart, Dallas a Lipsko), všechny lodě jsou na ekologický elektrický pohon. Téměř u všech přístavišť jsou rozmístěny letní restaurace a zahrádky, které lákají k příjemnému posezení. Přehradu lemují pláže s řadou dětských hřišť a sportovišť, najdete tu samozřejmě i půjčovny lodiček a šlapadel. Rozlehlé lesy v okolí přehrady jsou oblíbeným cílem turistů a cykoturistů, kolem přehrady Vás na kole provede 30 km cyklosteska

Častým cílem výletníků je také hrad Veveří který se tyčí na skále nedaleko Veverské Bítýšky. U hradu Veveří byl přes přehradu vybudován most pro chodce a pro cyklisty. V zimě se přehrada stává rájem bruslařů.

V okolí přehrady je velké množství rekreačních chat, penzionů, hotelů a restaurací, kde se můžete ubytovat nebo po výletě zajít jen tak na oběd.

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první.

Další zajímavé události

Kalendář akcí