Večery s Ondrášem

Benefiční cyklus Večery s Ondrášem vám, jak již sám název napovídá, po dva dny přinese představení z aktuálního repertoáru Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ. Na hradě Špilberk pod širým nebem tak 18. a 19. června od 20 hodin rozvíří teplé letní večery tóny folkloru.

PROGRAM - VUS ONDRÁŠ, hrad Špilberk Brno (velké nádvoří)
18. 6. / 10.30 / Zatoulané pohádky - pro děti
18. 6. / 20.00 / Krajinou času https://www.youtube.com/watch?v=5nVxpaGi20k
19. 6. / 20.00 / Ondrášovské putování https://www.youtube.com/watch?v=YMG2005fGnk

Na to nejlepší v podání VUS ONDRÁŠ se můžete těšit hned dvakrát. V úterý 18. června se první brněnskou reprízou pořadu Krajinou času představí profesionální část souboru. Jeho premiéra proběhla v březnu tohoto roku a přinesla pestrou řadu umělecky zpracovaných folklorních témat. Mezi choreografy jednotlivých čísel figurovali například Ladislava Košíková (Hradišťan) nebo Stanislav Marišler (SĽUK), hudebních úprav se pak zhostili třeba Jan Rokyta ml., Jiří Slavík nebo Jiří Gužík.

Ve středu 19. června roztančí a rozehraje velké nádvoří celý soubor s představením Ondrášovské putování. Naše toulky hudbou, zpěvem i tancem zamíří od Čech přes Moravu, Slezsko až na Slovensko. Program pro 12 tanečních párů vyvrcholí oblíbeným, téměř akrobatickým tancem z Myjavy, představí se v něm celý Orchestr lidových nástrojů i dívčí sbor.

VUS ONDRÁŠ myslí i na ty nejmenší – v úterý 18. června se v 10.30 mohou přijít podívat na Zatoulané pohádky a pomoct Rudolfovi všechny najít a vrátit zpět do knížky. Neplechu v tom sice bude dělat čert, ale odvážné děti se ho bát nemusí. Pořad je vhodný pro děti předškolního a mladšího školního věku.

Vstup na všechny programy je zdarma, akce je však benefiční – místo vstupného můžete přispět do pokladniček Vojenského fondu solidarity. Výtěžek pak bude použit na podporu vojáků a jejich rodin, které se nezaviněně ocitly v tíživé životní situaci.

Záštitu nad akcí poskytla primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

Celý projekt vznikl ve spolupráci s Muzeem města Brna, partnerem akce je také TIC BRNO, poděkování za finanční podporu patří Jihomoravskému kraji.

Oba dny bude zajištěna bezplatná kyvadlová přeprava na hrad Špilberk od 18.30 do 20.15 z ulice Husova naproti hotelu International.

Začátek a konec akce

18.06.2019 10:30 - 19.06.2019 21:30

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Další zajímavé události

Žádné komentáře. Buďte první.

Kalendář akcí

Zajímavé události