Vánoce na pěšce 2. ročník

Svátky se blíží a s nimi přichází i druhý ročník Vánoc na pěšce.

Hlavní myšlenkou této akce je zpříjemnit si navzájem Štědrý den a poukázat na to, že ne vždy musí 24. prosinec znamenat spěch a stres. My Vánoce vidíme jako příležitost pro sdílení a trávení těchto okamžiků ve společnosti lidí, se kterými je nám dobře. Proto budeme v dopoledních hodinách na pěší zóně u gymplu rozdávat polévku a čaj zdarma všem, kteří přijdou.

Na základě zkušeností z loňského prvního ročníku nás letos čeká několik změn. První z nich se týká oděvů. Tento rok už od Vás nebudeme vybírat oblečení, proto nám ho, prosíme, nenoste. Další změna se týká cílové skupiny. Loni jsme byli zaměřeni primárně na lidi bez domova, tento rok bychom akci rádi udělali pro všechny bez rozdílu sociálního statusu. Proto se za námi zastavte při dopolední procházce i vy.

Jinak krátce k tomu jak jdou přípravy:
Už se nám podařilo dohodnout spolupráci s několika partnery akce, s některými ještě dolaďujeme detaily. Máme přislíbeny suroviny a várnice na vaření polévky a čaje, vegetariánská jídelna dodá něco na zpestření. Dáváme do kupy plakát pro tento rok, který snad brzy uvidíte ve výlohách nebo nás s ním potkáte na ulici. Oslovili jsme několik zástupců lokálního tisku a pozvali je na akci. S místní neziskovkou domlouváme taneční vystoupení.
Letos si tak trochu lámeme hlavu s nádobím pro výdej jídla návštěvníkům, jelikož se chceme vyhnout jednorázovému plastovému nádobí. Máme několik možností, mezi kterými se zatím rozhodujeme. Důležitá je pro nás ekologie, možnost opakovaného použití a cena. Tak držte palce, ať dobře vybereme.


V případě zájmu podpořit nás ať už finančně, materiálně či jakkoliv jinak, nás, prosíme, kontaktujte prostřednictvím telefonu:

Hanáčková Martina: 721 487 997
Falešníková Michaela: 734 210 157

Akce je pro nás samozřejmě zcela nezisková. Děláme ji ve svém volném čase z přesvědčení, že děláme dobrou věc. Jídlo a pití, které nevydáme, bude převezeno do azylových domů Oblastní charity Břeclav.

Prosíme, sdílejte tuto událost mezi své známé, ať o nás ví co nejvíce lidí. :)

Děkujeme a vidíme se v prosinci!
A kdybychom se neviděli, přeji Vám, ať si Vánoce užijete podle Vašich představ. Hlavně se, prosím, nestresujte a nelpěte na dokonalosti. Nic Vám neuteče. A když bude kapr na stole o deset minut později nebo když se polévka trochu přesolí, taky se nic nestane. Vážně. :) Jsou lidé, kteří si třeba o nějaké polévce či kaprovi můžou nechat zdát. Proto si važte toho, že máte kde a s kým být, všímejte si druhých i jinak než ve zlém a hlavně si to pořádně užijte.
Ať se Vám daří, děkujeme.

Hanáčková Martina - Falešníková Michaela


POLÉVKA PRO VŠECHNY - VÁNOCE ZDARMA!

Začátek a konec akce

24.12.2017 09:00 - 24.12.2017 12:00

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Další zajímavé události

Žádné komentáře. Buďte první.

Kalendář akcí

Zajímavé události