Degustace „Sauvignon Blanc vs Cabernet Sauvignon"

Vážení klienti, přátelé, milí Arkáďané,

dovolte mi, abych vás pozval na novou degustaci vín, tentokrát zaměřenou na dvě odrůdy vín, a to pod názvem „Sauvignon Blanc vs Cabernet Sauvignon, aneb na cestě za tóny černého rybízu“.

Degustace se uskuteční dne 23. 11. 2017 v 18,00 hod. v Arcadia Ristorante Grill & Bar.

Jak z názvu plyne, budeme se zabývat odrůdami, v jejichž názvu dominuje Sauvignon. Proč tomu tak je? Sauvignon je jedna z nejstarších odrůd révy vinné, která pravděpodobně v oblasti dnešní Loiry vznikla spontánním křížením odrůd Chenin Blanc a Tramín. A právě Sauvignon Blanc je zřejmě jedním z předků Cabernet Sauvignon, který zřejmě vznikl spontánním křížením se starou francouzskou odrůdou Cabernet Franc, a právě proto Cabernet – Sauvignon.

Jakou tedy stopu zanechal rodič na svém dítěti? Vždyť obě vína jsou tak rozdílná. Sauvignon – jemné, lehké, svěží, ovocné víno, vhodné ke konzumaci jako víno mladé, naproti tomu Cabernet Sauvignon, dle mé preference, král červených vín, se svým mohutným tělem, vysokou schopností absorbovat vinifikaci v dřevěném sudu. Jak název degustace praví, je to vůně, nejušlechtilejší a nejkvalitnější zástupci obou odrůd voní právě po černém rybízu. Pojďte tedy, budeme je spolu hledat.

Poprvé se setkáváme s víny, která jsou rozšířena v tzv. vinařském Novém světě a dokonce některá vína těchto odrůd z Nového světa překonávají své evropské předky. Protože vína ze zámoří nedovážím, rozhodl jsem se oslovit Ing. Karla Průšu ze společnosti VINICOLA s.r.o., aby pořad degustace obohatil o jeden Sauvignon z Nového Zélandu a jeden Cabernet Sauvignon dle jeho volby z Nového světa. Páteří degustace ale budou vína evropská, zejména Itálie, Rakouska, Maďarska a Francie, která do České republiky dovážím. Vinnou kartu ještě připravuji, každopádně vás čeká nejméně 12 vzorků.

Vína budou provázena degustačním menu připraveným Martinem Čavarou, našim šéfkuchařem, které naleznete zde: http://arcadia-ristorante.cz/wp-content/uploads/2017/11/degustan-menu-23.11.2017.docx

Cena degustace je stanovena na 1.000,- Kč za osobu, v předprodeji za 900,- Kč za osobu a zahrnuje degustaci vín, včetně pětichodového menu.

Vstupenky na degustaci si můžete v předprodeji zakoupit v Arcadii nebo v naší advokátní kanceláři, cena předprodeje platí do úterý 19. 11. 2017. Účast na degustaci je nutno předem zarezervovat, a to na telefonu 602 73 55 71 nebo emailem: [email protected]

Tato pozvánka není adresná, takže pokud se vám bude zdát, že se tato akce může líbit i vašim přátelům, neváhejte ji předat dál. Degustaci můžete také zakoupit jako dárek, v tom případě kontaktuje uvedený telefon za účelem přípravy dárkového poukazu.

Těším se na vaši účast a jsem s pozdravem


Mgr. Petr Houžvička

Začátek a konec akce

23.11.2017 18:00 - 23.11.2017 21:00

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Další zajímavé události

Žádné komentáře. Buďte první.

Kalendář akcí

Zajímavé události