CM Pajtáš v Black Box Cafe-folklór, československý večírek II.

Svěží studentská cimbálka, jejiž radost ze hry a energie je až dechberoucí.
Neuvěřitelně energická cimbálová muzika, která kromě toho, že dokáže bez rezerv vykouzlit atmosféru nefalšované „moravské svatby“, spolehlivě roztančí i mladší, pro některé z nichž může cimbál býti spíše artefaktem z muzea. Právě muziky jako tato činí folklor věcí neustále živoucí a atraktivní i pro mladé. Chlapci folklorem žijí, což je kromě jejich plnokrevného podání znát i na šíři jejich aktivit.
Cimbálka Pajtáš vznikla převážně z kamarádů, kteří spolu hrávali již na gymnáziu v Uherské Brodě, členové tedy pocházejí z okolí Uherského Brodu a Uherského Hradiště, v širokém repertoáru tedy najdete písně z Uherskobrodska, Moravskoslovenského pomezí, Kopanic, Luhačovického zálesí, Horňácka, Dolňácka, čardáše ze Slovenska. Dlouho a tradičně hráli na Skleněné louce, a pořádali již legendární šalinkalby, momentálně si hochy z Pajtáše můžete poslechnout ve Vinárně na Josefské ulici v Brně.

Ukázku si můžete poslechnout zde:
https://www.youtube.com/watch?v=jlq133dwTbg

Vstupné je 60 Kč a v jeho ceně je malý panáček pálenky, a to buď české nebo slovenské dle vlastního výběru na rozehřátí.

Začátek a konec akce

14.03.2018 21:00 - 15.03.2018 00:00

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Další zajímavé události

Žádné komentáře. Buďte první.

Kalendář akcí

Zajímavé události