Aj, ty svatý Rochu, daj nám vína trochu

Program v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti


AJ, TY SVATÝ ROCHU, DAJ NÁM VÍNA TROCHU, sobota 7. 9. 2019, 14:00 – 18:00


Když půjdete jen kousek nad Vinohradskou ulici, objevíte nejmladší muzeum v přírodě v České republice – skanzen Rochus. Právě odtud jsou nejkrásnější výhledy na Uherskohradišťsko, na krajinu lemovanou vrcholky Chřibů a Bílých Karpat, na krajinu plnou lidových tradic, krojů a písniček, výborného vína i slivovice, šikovných řemeslníků a tradičních výrobců.

Přijďte si odpočinout od ruchu města do skanzenu Rochus a vychutnejte všemi smysly babí léto a začátek podzimu na Slovácku. Uvidíte paličkování, šití krojových částí, škrobení kroje a ukázku prádla, které se dříve nosilo pod krojem. Nebudou chybět ani zemědělské práce jako truhlářská výroba kůlů do vinohradu, odzrňování kukuřice či presování vína. Čerstvou šťávu z hroznů bude možné také ochutnat. Pohárek dobrého vína a burčáku nabídnou místní vinařství, těšit se můžete na Vinařství Medek a Vinařství Rochůz. Celým programem bude znít lidová píseň a tanec v podání Folklorní soubor Míkovjan z.s. a CM Litera. Dále se představí FS Hriňovčan pocházející z nádherné oblasti Podpoľaně ze Slovenska, který je vzácným hostem města Uherského Hradiště a právě již zmíněného FS Míkovjanu.


14:00 – 18:00
FS Míkovjan, CM Litera a FS Hriňovčan ze Slovenska.

Pro snadnější dostupnost z města mohou návštěvníci využít kyvadlovou dopravu. Autobus bude odjíždět v pravidelných intervalech z autobusového nádraží, nástupiště č. 26.

Změna programu vyhrazena.

Místo konání: Skanzen Rochus, Mařatice 1797, Uh. Hradiště,
GPS: 49.071900, 17.488770.

Vstup volný.

Začátek a konec akce

07.09.2019 14:00 - 07.09.2019 18:00

Kategorie - Tagy

Fotografie

Další zajímavosti

Komentáře (0)

Další zajímavé události

Žádné komentáře. Buďte první.

Kalendář akcí

Zajímavé události